BAREFOOT BAZAR

O BAREFOOT bazaru

Vítejte na barefootbazaru! :-)

Představujeme vám přehledný prostor pro prodej a nákup nových
i použitých dětských a dospěláckých bot a botiček v barefoot kvalitě.

Také jsme zařadili záložku "Senzomotorické koberečky" a "Ponožky a návleky pro barefoot".

Prosíme všechny uživatele o pečlivé prostudování našeho pravidlového třináctera!

 

Definice barefoot obuvi

barefootbazar.cz je určen k prodeji nové či použité obuvi splňující všechna kritéria konceptu barefoot (včetně tzv. kompromisní obuvi):

 • dostatečně široká bota pro svobodný pohyb prstů
 • bez klenby/tvarované vložky
 • podrážka ohybná příčně i podélně – jde stočit do klubíčka i do vrtule
 • stejná výška podrážky vpředu u prstů i vzadu u paty
 • podrážka co nejtenčí, aby byly co možná nejlíp cítit nerovnosti povrchu zemského
 • bez zdvižených prstů

Klasickou obuv či obuv z Aliexpresu zde prosím nenabízejte!

Co je senzomotorický kobereček?

Senzomotorické koberečky jsou vhodným doplňkem do domácností s malými dětmi, zejm. tam, kde většinu obytného prostoru pokrývá tvrdá a rovná podlaha. Takové koberečky slouží ke stimulaci chodidel dětí, kteří po nich rády přecházejí a tím posilují svaly chodidel. Chůze po nerovném povrchu je již dlouho doporučována jako základní prevence ploché nohy. A nejen to - chůzí po nerovném se trénuje vestibulární systém vnitřního ucha a tím se zlepšuje rovnováha těla.
Rozmanitost povrchu nutí člověka zapojovat různé svaly v různých pozicích, čímž se rozvíjí koordinace. Chodidlům se navrací citlivost
a lépe informují centrální nervovou soustavu o poloze a charakteru povrchu. Barevnost a hravost koberečků děti snadno motivuje našlapovat jinak než je pro ně obvyklé na rovném povrchu.

Ponožky/podkolenky pro barefoot?

To jsou takové ponožky/podkolenky, které jsou uzpůsobeny zejm. pro volný pohyb prstů - dostatečně velké ponožky, ve kterých nejsou prsty mačkány k sobě ani skrčeny. Tak jak noha vypadá bosá, tak by měla vypadat v ponožce a botě.

Pro koho je prostor barefootbazaru určen?

 • Především pro (více)dětné maminky, rodiče, uvědomělé prarodiče… Dětem roste nožička příliš rychle na to, aby dokázaly botičky, které nosí, dostat na odpis. Co se týče barefoot botiček, za prvé jsou to většinou boty finančně náročné, za druhé mají rovnou stélku i podrážku, takže nemůžou být tvarovány dle nožičky dítěte, ale maximálně se na nich podepíše trocha potu a špíny (oboje se dá víceméně vyčistit). Nošením většinou vznikají jen kosmetické vady, oděrky apod., na které je fajn upozornit aktuální reálnou fotkou a případným upravením prodejní ceny.
 • Pro bdělé dospěláky, kterým se podařilo koupit nevhodně sedící boty, které již nemůžou nebo nechtějí vrátit.
 • Patří sem jak boty použité, vždy prosím s aktuální reálnou fotkou včetně fotek ohebnosti, pravdivými Vámi přeměřenými mírami; tak boty nové, u kterých jste se prostě při koupi netrefili.
 • V neposlední řadě také pro eshopy a jejich výprodejové/akční sekce. Je možné vyplňovat vystavovací formuláře ručně nebo využít našeho API programu (automatický přístup a správa pro eshopy).

   

Veškeré připomínky (kritiku, stížnosti a může být i sem tam nějaká ta pochvala) prosím směřujte přímo sem: info@barefootbazar.cz

Děkujeme, tým barefootbazaruNaši milí partneři

Pathik shoes Lahodnosti.cz     Centrumkvitek.cz Nohynaboso.cz


Bosenozky.cz Vpavucine.cz Nabízíme Vám barefoot obuv pro děti i dospělé Botyneboty.cz czechtarahumara.cz


  

 

Chcete zde také mít svůj banner? Ozvěte se nám a pojďme do toho společně :-)


Používáme cookies s cílem co nejvíce Vám zpříjemnit návštěvu našich webových stránek. Používáním stránek souhlasíte s uložením cookies na Vašem počítači/zařízení. Více informací Skrýt toto oznámení